Dental implantlar ; çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin estetik ve fonksiyonlarını tekrar sağlamak için; çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. Titanyum yapay diş kökleri; içindeki bileşimleri sayesinde kemik yapısı ile çok uyumludur. Diş kayıpları, çene ekleminde sorun yaratacağı gibi; estetik sorunlar ,çiğneme, konuşma bozuklukları da doğurup günlük hayatımızı olumsuz etkilemektedir. İmplant tedavisi tüm bu sorunların çözümü olarak en etkili tedavi yöntemidir. Çene kemiğinde yeterli kemik bulunan , genel sağlık durumu iyi olan kişilerde implant tedavisi uygulanır ve oldukça yüksek başarı oranına sahiptir.

All On Four implant Yöntemi

All On Four implant tekniği, tam dişsiz hastalarda belirlenen açılara göre yerleştirilen ; dört adet dental implant üzerine diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir yöntemdir.

Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunmakla beraber ameliyat süresi daha kısadır.

Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.